Neden step2water?

step2water, sağlıklı ve hijyenik içme suyuna kolay, güvenilir ve ekonomik şekilde erişebilmenizi sağlar.

İş yeri ve ofis gibi ortak kullanım alanlarında, sık temas edilen su sebilleri ve çay makinelerinde hijyenin sağlanması pek de kolay değil. Pet şişe ve damacana sularının kullanımının da sağlığımız ve doğal çevrenin korunması açısından güvenli olduğunu söyleyemeyiz. (Ref: Gıda Güvenliği Hareketi 2022 – Ambalajlı Su Raporu)
step2water, tüm bu alternatiflerin aksine %100 sağlıklı, hijyenik ve güvenilir içme suyuna erişmenize olanak sunuyor. step2water teknolojisi, ters ozmos, alkali arıtma ve UV ışınları ile arındırılmış suyu, 165°C su buharı ile dezenfekte edilmiş alandan sıfır temas ile kişisel mataranızı kullanarak almanızı sağlıyor.

step2water'ın Özellikleri:

Alternatif Su Kaynaklarını Karşılaştırın

step2water

Su Artıma

Pet Su​

Damacana​

Hijyen

Sıfır Temas​

Sıfır Atık​

Lojistik

Sıfır Temas, Sıfır Atık

step2water daha sağlıklı. Çünkü suyunuzu ters ozmoz sistemi, alkali arıtma sistemi ve UV ile filtreleyerek, kişisel mataranız ile alabilmenizi sağlıyor.

step2water daha hijyenik. Çünkü suyunuzu hiçbir noktaya temas etmeden, 165°C su buharı ile dezenfekte edilmiş ortamda alabilmenizi sağlıyor. step2water’da su sürekli olarak kapalı devrede tutulur. Bu sayede bakteri oluşumunun da önüne geçmiş olursunuz.

step2water daha ekolojik. Çünkü plastik atık oluşturmuyor.

step2water daha ekonomik. Çünkü hazır su satın alım maliyetleri, lojistik ve ek personel maliyetlerini ortadan kaldırıyor.

step2water daha dijital. Çünkü step2water hareket algılama teknolojisi ile çalışıyor. Aynı zamanda çalışanlarınızın su kullanım alışkanlıklarını ve tüketim verilerini kaydederek öğrenmenize imkan veriyor. Ayrıca step2water kullanımınıza karşılık gelen plastik ve karbon ayak izi de dijital olarak hesaplanıyor.

Plastiksiz Bir Yaşam

Son yarım yüzyılda plastik kullanımı 20 kat artmış! Yapılan araştırmalara göre her yıl denizlerimize yaklaşık 12 milyon ton plastik atıldığı belirtiliyor. Bu veriler her dakika için bir kamyon dolusu plastiğin denizlere atılması anlamına geliyor (greenpeace.org, 2017). 2016 yılı plastik sektörü raporuna göre plastiklerin sadece % 9’u geri dönüştürülmüş, % 12’si yakılmış ve % 79’u doğada plastik atık olarak kalmıştır (greenpeace.org, 2017). Bir plastik şişenin doğadan tamamen yok olması ise 450 yıl sürüyor.

Üretilen plastiklerin %50 kadarı tek kullanımlık olarak üretiliyor. Geri dönüşüme gönderilen plastiklerin yalnızca %1 kadarı geri dönüşüme uygun biçimde hazırlanıyor. Geri dönüştürülme amacıyla toplanan tüm plastiklerinse en iyi ihtimalle %8-9 kadarı, pratikteyse %2’si civarı geri dönüştürülebiliyor.

Her geçen gün dünyanın ekolojisine verdiğimiz zarar daha da büyüyor. step2water ile siz de yaşam kaynağımız olan suya güvenle erişebilir ve dünyadaki karbon ayak izinizi küçülterek, ekolojinin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.